DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Hyoton ( Kekkei Genkai )

Hyoton ( 氷遁 znamená doslova "Uvolnění ledu", jinak "Hakovo tajné umění") je Hakova Kekkei genkai, která mu umožňovala spojit vítr a vodu. Tím vytvořit led, kterým mohl manipulovat jen pomocí své vůle.

Díky jeho zvláštní schopnosti vyvinul Haku několik silných technik. Jeho nejmocnější technika, Makyou Hyou Shou (魔鏡氷晶 "Démonické zrcadlové ledové krystaly"), mu umožnil obklopit protivníka ledovými zrcadly a útočit na něj neuvěřitelnou rychlostí. Také vyvinul techniku Sensatsu Suishou (千殺水 "Tisíc letících vodních jehel smrti"), při která používal jen jednu ruku na tvoření pečetě.    

 

 

 

Haku když ho našel Zabuza.

 

Haku se narodil ve Sněžné vesnici v Mizu no Kuni (水の国 Vodní země). Když byl Haku malý, tak tuto zemi sužovaly války. Díky jeho Kekkei Genkai (vrozené vlastnosti) byl Haku využíván jen jako nástroj války. Když jeho otec zjistil, že manželka i Haku mají Kekkei Genkai, tak se je pokusil zabít. Hakovu matku zabil, ale Haku se mu zabít neporařilo. I přes to, že byl Haku velmi mladý, tak byl tak silný, že otce přemohl a zabil ho. Poté se toulal po Vlnkové zemi jako všemi nesnášený žebrák. Jednou ho ovšem našel Zabuza Momochi. Přijal ho jako svého společníka, ale používal ho jen jako nástroj k boji. Haku byl Zabuzovi bezmezně oddaný, ale ten ho měl stále jen za věc. Dokonce jednou chtěl po Narutovi, aby Haku zabil, protože mu už připadal neužitečný. Hakovo Kekkei Genkai spočívá v tom, že dokáže najednou ovládat dva živly, vodu a vítr. Jeho jutsu se jmenuje Hyouton (čteme hyóton) a jedná se o techniky ledu, je to trochu podobné technikám, které ovládá První Hokage a Yamato (techniky dřeva - Mokuton).

Když se poprvé objevil, tak se vydával za ninju z Kirigakure no Sato (Skrytá Mlžná vesnice), který chytá uprchlé a zločinecké ninjy (Oinin). Jeho úkolem bylo prý najít a zabít právě Zabuzu. Hakovy techniky jsou všechny velmi silné, často založené na Kekkei Genkai, z nichž nejsilnější je asi Makyou Hyoushou (démonické zrcadlové ledové krystaly). Dále také útočí pomocí Sensatsu Suishou (tisíc letících vodních jehel smrti). Haku zatím jediným ninjou, který dokáže používat pečetě pouze jednou rukou. To může být další jedinečná dovednost, kterou si vymyslel nebo to možná je další vrozená schopnost (Kekkei Genkai). Haku zná dokonale lidskou anatomii, a tak může zranit, zabít nebo jinak vyřadit svého nepřítele skoro okamžitě pomocí jeho jehel, je totiž opravdu velmi dobrý v Shinjutsu (akupunktura). To ukázal například tak, že hodil dvě jehlice na zadní stranu Zabuzava krku, čímž ho uvedl do kómatu, v kterém vypadal jako mrtvý. Stejnou věc potom provedl i Sasukemu. Hatake Kakashi si tak uvědomil, že Haku byl zřejmě učněm v ANBU akademii, protože ANBU znají dokonale anatomii těla.

Haku má také úžasný pozorovací talent. Po tom, co jen jednou vidí nepřítelův hmat, tak dokáže vymyslet, jak se mu příště vyhnout. Například porozuměl Kakashiho sharinganu a radil Zabuzovi. jak proti tomu bojovat.

Při poslední bitvě na mostě, který byl poté pojmenován Velký Narutův Most, Haku obětoval svůj život, když skočil do Kakashiho Raikiri (bleskové ostří), aby zachránil Zabuzu. Haku řekl, že bojoval pro svůj vlastní sen (chtěl, aby se Zabuzovi sny staly skutečností). Jak řekl Kakashi, Haku měl čistou duši, pravou a čistou, jako právě napadaný sníh.

Zajímavosti. Mnoho lidí (v anime i manze) si spletli Haku s dívkou. Dokonce i Naruto Uzumaki řekl, že vypadá lépe než Sakura Haruno. Haku je mezi fanoušky stále velmi populární, i přes to, že dost brzy zemřel. Poslední dobou ale vypadl z top ten oblíbených postav.

Překlad jména:
Jméno "Haku", v kanji psáno jako
, znamená "bílý". Což se také vztahuje k jeho čisté povaze. Dríve se myslelo, že Hakovo příjmení je "Shiro", což také znamená "bílý", ale nakonec se to ukázalo jako blbost. V Malajské verzi Naruta totiž Haku přejmenovali na Shiro.

Techniky:
Mistr v Shinjutsu (akupunktura)
Makyou HyouShou (Démonické zrcadlové ledové krystaly)
Sensatsu Suishou (Tisíc letících vodních jehel smrti)

 

Zajímavosti
Mnoho lidí (v anime i manze) si spletli Haku s dívkou. Dokonce i Uzumaki Naruto řekl, že vypadá lépe než Haruno Sakura. Haku je mezi fanoušky stále velmi populární, i přes to, že dost brzy zemřel. Poslední dobou ale vypadl z top ten oblíbených postav.
Překlad jména:
Jméno "Haku", v kanji psáno jako 白, znamená "bílý". Což se také vztahuje k jeho čisté povaze. Dríve se myslelo, že Hakovo příjmení je "Shiro", což také znamená "bílý", ale nakonec se to ukázalo jako blbost. V Malajské verzi Naruta totiž Haku přejmenovali na Shiro.
Hlášky:
A mimochodem, já jsem kluk.
Když máš někoho velmi vzácného, koho můžeš chránit, tak teprve pak se staneš opravdu silným.
Techniky:
Mistr v Shinjutsu (akupunktura)
Makyou HyouShou (Démonické zrcadlové ledové krystaly)
Sensatsu Suishou (Tisíc letících vodních jehel smrti)